BT Corporate - шаблон joomla Оригами
Isıl işlem yapan firmalar
Isıl işlem ve Gerilim giderme
Super User

Super User

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Isıl işlem

Kategori Isıl işlem.
Ekim 17 th, 2014.

Agc Ndt Mühendislik olarak Ndt Tahribatsız muayenelerin yanı sıra özellikle kaynaklı imalatlarda gerekli olan gerilim giderme ve ısıl işlem hizmetlerini geniş cihaz ve ekipman kapasitesiyle müşterilerine hem atölye hem de saha şartlarında standartlara uygun hazırlanmış prosedürler çerçevesinde sunmaktadır...

Neden Ndt ?

Kategori diğer kategori.
Eylül 03 rd, 2014.
Etiketler:

Ndt nedir?

Materyallerin yüzeyinde veya iç kısımlarında hasar, çatlak, boşluk vb. istenmeyen hataları tespit etmek için parçaya hasar vermeden yapılan testlere Tahribatsız Muayene denilmekte ve bu testlere verilen sembol isim de NDT yani - Nondestructi Testing Inspection kelimelerinin baş harflerinden alınmıştır.

Hatalar metalik parçanın imali sırasında meydana gelebildiği gibi kullanıldığı yerdeki ısı, yük gibi tesirlerden de kaynaklanabilir. Bunlar ileride parçanın kırılıp veya hasarlanıp görevini yapamaz hale gelmesine sebep olabilir. Böyle bir durum parçanın kullanıldığı sistemi de devre dışı bırakabilir.

Mesela, bir uçağın düşmesine, bir makinanın bozulup çok daha büyük hasarlar meydana gelmesine sebep olabilir. Bu sebeple endüstride bir parçanın hatalı olup olmadığından emin olmak gerekir. Bunun için parça, kullanılmadan önce çeşitli testlere tabi tutulur. NDT denen bu testlerin en önemlileri:

-          Sıvı Penetran Testi

-          Manyetik partiküller Testi

-          Radyografik muayene

-          Ultrasonik ve Eddy Current Testleri

 

Faydaları nelerdir?

 

Tahribatsız Muayenenin tercih edilmesinin başlıca sebepleri; tahribatlı yöntemlere göre hızlı olması ve malzemeye zarar vermeden tatbik edilmesidir. Test sırasında sistemlerin durdurulmasına gerek kalmadan sonuçlar alınabilir.

Kaldırma Ekipmanları Kontrolü

Ağustos 25 th, 2014.
Etiketler:

Kaldırma Ekipmanları Kontrolü:

AGC Ndt Mühendislik, Sanayide ve işyerlerinde kullanılan tüm kaldırma ekipmanlarının peryodik bakım ve kontrollerini, muayene ve denetimlerini yapmaktadır. Buna ekipman ve aletlerin, sabit ve yürür vinçlerin, ROV/Dive kaldıraçların, sabit kaldırma ekipmanlarının, filikaların ve cankurtaran salı platformlarının, kurtarma sistemlerinin ve gevşek kaldırma ekipmanlarının delinmesi dahildir, fakat bunlarla sınırlı değildir. 

BaşlangıçÖnceki1234SonrakiSon
Sayfa 1 / 4

İletişim Bilgileri

İvedik OSB mahallesi 1396. sk. No:4  Yenimahalle / Ankara

Tel. 0 312 394 02 59   Gsm. 0546 485 99 33

e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Kampanyalara abone ol !

Aylık bülten için güncel email adresinizi gönderin: